AKTUALNOŚCI

Młodzież z wizytą w świdnickiej komendzie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku mieli okazję zapoznać się z pracą policjantów świdnickiej jednostki Policji. Była to też dobra okazja do lekcji profilaktycznej, gdzie poruszone zostały zagadnienia bezpieczeństwa młodych osób w życiu codziennym, m.in. w szkole i w sieci oraz na drodze.

Świdnickich policjantów odwiedzili uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku. Była to dobra okazja do poznania na czym polega praca w Wydziale Prewencji, w Wydziale Ruchu Drogowego czy też praca dochodzeniowo – śledcza, np. przy zabezpieczaniu śladów linii papilarnych. Na odważnych czekał konkurs znajomości stopni policyjnych. Okazało się, ze nie jest to takie proste, gdy trzeba kolejno uporządkować hierarchię policyjnych awansów na stopniach. Policjant „z białą czapką” przypomniał młodzieży m.in. jak należy się bezpiecznie poruszać po drodze oraz dlaczego tak ważne, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, jest korzystanie z elementów odblaskowych.

Natomiast specjalista ds. nieletnich i patologii społecznych oraz dzielnicowa służby prewencyjnej omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa młodych osób na osiedlu i w szkole. Ważnym tematem było również to jak dzisiaj młodzież korzysta z Internetu czy też nawiązuje znajomości w sieci. Dodatkowo policjantki omówiły zagadnienia dotyczące przemocy rówieśniczej, gdzie jak słuchacze sami przyznali, pomimo swojego młodego wieku, padli już ofiarą negatywnych zachowań ze strony grupy rówieśniczej.

Na koniec młodzież obejrzała film profilaktyczny, który podsumowywał poruszane podczas spotkania zagadnienia, a przede wszystkich jasno wskazywał jak należy właściwie postępować, by w konsekwencjach swojego zachowania nie być narażonym na odpowiedzialność prawną, ale też jak się bronić i gdzie szukać pomocy gdy czyjeś dobro zostanie naruszone.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button