AKTUALNOŚCI

Chciała zarobić na kryptowalutach, straciła pieniądze

71-latka ze Świdnika znalazła ogłoszenie w Internecie o możliwości zarobkowania na inwestowaniu w kryptowaluty. Po wypełnieniu formularza skontaktował się z nią pracownik, który prowadził kobietę przez „inwestycje”, w wyniku czego kobieta straciła ponad 43 000 złotych!

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosiła się kobieta, która zrelacjonowała, że w sieci znalazła ogłoszenie o możliwości inwestowania w kryptowaluty. Kobieta wypełniła formularz i podała swoje dane. Na jej numer telefonu zadzwonił mężczyzna, który przedstawił jej wytyczne do postępowania, aby mogła zarobić jak najwięcej.

Na początek kobieta musiała przelać pieniądze, aby rozpocząć inwestowanie. Następnie zainstalowała na swoim komputerze program do zdalnej obsługi swojego komputera. Podczas rozmów z konsultantami podała swoje dane karty i kod zabezpieczający. 71-latka zachęcona szybkim zyskiem zaciągnęła również pożyczkę na swoim koncie. Tym sposobem przelała ponad 43 000 złotych na rachunki oszustów. O tym, że padła ofiarą przestępstwa zorientowała się, gdy o wszystkim powiadomiła swoją córkę, oraz gdy skontaktował się z nią pracownik banku.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button