EDUKACJA

Ósmoklasiści dowiedzieli się o możliwościach kształcenia

Od 7 do 9 grudnia w Zespole Szkół w Piaskach odbywały się II Powiatowe Dni Kształcenia Zawodowego. Wydarzenie było objęte Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Świdnickiego Łukasza Reszki.

7 grudnia w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele kuratorium Oświaty w Lublinie oraz przedstawiciele Powiatu Świdnickiego:

Elżbieta Denejko – Dyrektor Wydziału Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Kuratorium Oświaty w Lublinie, Bartłomiej Pejo – Wicestarosta Powiatu Świdnickiego, Romuald Gumienniak – Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego oraz Zbigniew Twaróg – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Świdnickiego.

Wraz z nauczycielami do Zespołu Szkół w Piaskach, przybyło około 400 ósmoklasistów ze szkół podstawowych z powiatu świdnickiego oraz krasnostawskiego. Młodzież uczestniczyła w zajęciach z doradcą zawodowym, który przedstawił charakterystykę typów szkół ponadpodstawowych oraz ich specyfikację. Ósmoklasiści dowiedzieli się o możliwościach kształcenia ponadpodstawowego oraz o dalszej drodze rozwoju osobistego.

Uczniowie uczestniczyli również w krótkich lekcjach zawodoznawczych. Poznali pracownie do nauki zawodu: technik pojazdów samochodowych, mechanik samochodowy, technik usług fryzjerskich, fryzjer, technik usług kosmetycznych i technik mechatronik. Mieli również możliwość rozmowy z przedstawicielami Centrum Kształcenia Zawodowego w Trawnikach, pracownikami Ochotniczego Hufca Pracy w Świdniku oraz pracodawcami, z którymi Zespół Szkół współpracuje w ramach kształcenia branżowego.

źródło: ZS w Piaskach

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button