AKTUALNOŚCI

Uwaga na fałszywe linki!

Oszuści śledzą portale aukcyjne i odpowiadają na ukazujące się ogłoszenia często w przeciągu kilku chwil od publikacji ogłoszenia. Ich celem jest dostanie się do kont bankowych i kradzież pieniędzy. Nieświadome ofiary oszukańczego procederu klikają w przesłane im linki, podają swoje dane i zamiast otrzymać opłatę za sprzedawane rzeczy, tracą pieniądze. Kolejną oszukaną osobą stał się mieszkaniec Świdnika, który na portalu ogłoszeniowym wystawił do sprzedaży obuwie.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku stawił się mieszkaniec Świdnika, który zrelacjonował, że na portalu ogłoszeniowym wystawił na sprzedaż buty i w niedługim czasie skontaktowała się z nim osoba rzekomo zainteresowana ich zakupem i na skrzynkę mailową ogłoszeniodawcy wysłała link do potwierdzenia zakupu. W rzeczywistości link odsyłał na fałszywą stronę bankowości internetowej, gdzie pokrzywdzony wpisał swoje dane do logowania. Gdy chciał się zalogować na swoim koncie okazało się, że nie ma już do niego dostępu. Od konsultanta banku dowiedział się, że z jego rachunku zostały wypłacone środki pieniężne w wysokości ponad 4 000 złotych.

Jak uniknąć oszustwa?
Nie klikaj w przesłane w wiadomości linki do płatności oraz czytaj uważnie SMS-y autoryzacyjne. Zapoznajmy się z regulaminem portalu ogłoszeniowego i zwracajmy uwagę jak prawidłowo dokonać transakcji. Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie z swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button