AKTUALNOŚCI

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych, szkół specjalnych oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

Celem rywalizacji jest upowszechnienie wiedzy o zagrożeniach z jakimi dzieci i młodzież mogą spotkać się w codzienności na drodze. Tym samym nabycie przez nich umiejętności ich unikania oraz radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, a przez to zapobieganie wszelkiego rodzaju zagrożeniom dla życia i zdrowia tych młodszych i tych starszych uczestników ruchu drogowego.

Świdniccy mundurowi zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz szkół specjalnych i ośrodków szkolono-wychowawczych do udziału w etapie powiatowym turnieju. Wszelkie informacje oraz regulaminy turniejów zostały zamieszczone na stronie Zarządu Głównego Polskiego Związku Motoryzacyjnego www.pzm.pl. w zakładce „Bezpieczeństwo”, a następnie „Turnieje” oraz na stronie: www.dlakierowcow.policja.pl. w zakładce „Turnieje Bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

Eliminacje szkolne organizują dyrektorzy szkół we własnym zakresie. Zgłoszenia chęci wzięcia udziału w powiatowych eliminacjach należy przesłać na adres e-mail: wrd.kppswidnik@lu.policja.gov.pl.

Termin powiatowych eliminacji – 27 kwietnia 2023 r. godz. 10:00 Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button