AKTUALNOŚCI

Świdnik: Potrącenie rowerzysty

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w piątek na terenie Świdnika. Kierująca samochodem osobowym nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście znajdującemu się na rondzie. Mężczyzna w stanie nieprzytomnym trafił do szpitala.

W piątek około godziny 19:30 świdnicka policja otrzymała zgłoszenie, że na skrzyżowaniu z ruchem okrężnym ulicy Kusocińskiego i alei NSZZ Solidarność w Świdniku doszło do potrącenia rowerzysty. Jak ustalili policjanci 60 – letnia kierująca Renault nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 66-latkowi, który jechał ulicą i znajdował się na skrzyżowaniu. W wyniku zderzenia mężczyzna upadł i stracił przytomność.

Karetką został przewieziony do szpitala, gdzie po badaniach nie stwierdzono u niego poważnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 60-letnia kierująca była trzeźwa. Kobieta odpowie za spowodowanie kolizji, natomiast rowerzysta za prowadzenie jednośladu w stanie nietrzeźwości oraz za naruszenie obowiązku korzystania ze ścieżki rowerowej.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button