AKTUALNOŚCI

24-latek zgodził się na „rozbierane” spotkanie online. Po rozmowie zaczął być szantażowany

Policja przestrzega przed internetowymi znajomościami, które kończą się wysyłaniem nagich zdjęć czy rozbieraną rozmową online. 24-latek, który nawiązał internetową relację z kobietą, a następnie zgodził się na „rozbierane” spotkanie online, po rozmowie zaczął być szantażowany. Na wskazane konto miał wpłacić 25 000 euro. W innym przypadku zarejestrowany film miał trafić do jego rodziny oraz na portale internetowe.

Do świdnickiej komendy zgłosił się mieszkaniec naszego powiatu, który zrelacjonował, że jest szantażowany przez nieznaną mu osobę. Za pośrednictwem komunikatora odezwała się do niego kobieta, z którą nawiązał relację. W trakcie rozmowy kobieta namówiła go na rozbierane spotkanie online.

Po rozmowie, mężczyzna zaczął otrzymywać wiadomości zawierające groźby, że jeżeli na jego konto nie zostaną przelane pieniądze w kwocie 25 000 euro, nagranie trafi do sieci oraz zostanie rozesłane do jego znajomych z kontaktów.

Nowe technologie niosą za sobą również nowe rodzaje przestępstw. Wśród nich są również tzw. sexting oraz sextorion. Sexting to przesyłanie innym wiadomości z seksualną sugestią czy nawet erotycznych zdjęć. Sextorion to natomiast próba zmuszenia kogoś do określonego zachowania, wykorzystując do szantażu właśnie kompromitujące materiały o charakterze seksualnym.

Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Nie wysyłajmy obcym osobom swoich nagich zdjęć i filmów, bo nie każdy jest tą osobą za którą się podaje. Policja przypomina – Jeśli padniesz ofiarą takiego oszustwa, natychmiast powiadom o tym Policję!

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button