AKTUALNOŚCI

Mundurowa Akcja Poboru Krwi

Przed siedzibą świdnickiej Straży Pożarnej obyła się dziś Mundurowa Akcja Poboru Krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy PZL Świdnik. Podczas przedsięwzięcia nie mogło zabraknąć policjantów.

Policjanci zawsze są gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a podczas służby niejednokrotnie ratują ludzkie życie i zdrowie. Mając świadomość, że krew jest jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie przyłączają się do akcji krwiodawstwa.

Dziś przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku stanął specjalny Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, w którym służby mundurowe, a także mieszkańcy powiatu mogli się podzielić życiodajnym płynem.

Policjanci zachęcają wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie. To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button