AKTUALNOŚCI

Powiatowy etap Turnieju BRD rozstrzygnięty!

Test wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej i opanowanie techniki jazdy rowerem to konkurencje, z którymi zmagali się wczoraj uczniowie szkół podstawowych. Zawody odbywały się w ramach eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia na terenie powiatu świdnickiego była Komenda Powiatowa Policji w Świdniku.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych. Jego celem są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Wczoraj na terenie Szkoły Podstawowej numer 5 w Świdniku odbyło się współzawodnictwo uczniów ze szkół podstawowych powiatu świdnickiego. Do rywalizacji przystąpiło 17 drużyn. Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, dlatego też rozwiązywali test wiedzy oraz test ze znajomości pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowania. Pokonywali również rowerem tor przeszkód.

Wykazywali się także znajomością przepisów jeżdżąc jednośladem po miasteczku ruchu drogowego. Sprawdzane były umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wśród reprezentantów szkół podstawowych w młodszej grupie klas I-V zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dorohuczy. W grupie wiekowej klas VI-VIII najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku, natomiast laureatem w grupie Szkolnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych są uczniowie ze Świdnika.

Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych dla laureatów turnieju, którym składamy serdeczne gratulacje. Zwycięska drużyna będzie reprezentował powiat świdnicki w eliminacjach wojewódzkich.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button