AKTUALNOŚCI

Festyn BEZPIECZNE LATO

Moc atrakcji czekała na uczestników Festynu „Bezpieczne Lato” zorganizowanego wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Świdniku i świdnicką Policję. Oprócz dobrej zabawy uczestnicy dowiedzieli się wielu ważnych rzeczy z zakresu bezpieczeństwa.

Jak spędzić wakacje aby były bezpieczne i jak reagować na zagrożenia? O tym z uczestnikami festynu rozmawiali świdniccy policjanci. Można było obejrzeć historyczny i aktualny sprzęt będący na wyposażeniu Policji, przymierzyć policyjny strój, zasiąść w radiowozie, obejrzeć pokaz posłuszeństwa psów służbowych, a nawet przybić „piątkę” z policyjną maskotką. Były kolorowanki, puzzle, gry, zagadki, dmuchańce, wata cukrowa, lody, pop corn, balony i upominki – czyli to, co najmłodsi lubią najbardziej. Na pikniku można było również oznakować rower, z czego skorzystało blisko 50 osób. Po frekwencji i uśmiechniętych twarzach można wywnioskować, że piknik należał do udanych.

Poza Policją na festynie były też inne służby mundurowe: Straż Pożarna, Straż Miejska i Nadleśnictwo Świdnik. Mundurowych wspierali harcerze i wolontariusze, aby zapewnić maksimum atrakcji dla wszystkich zgromadzonych.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button