AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Dożynki i Dni Mełgwi 2023!

Gmina Mełgiew wraz z Centrum Kultury zapraszają na wspólne świętowanie Dni Mełgwi oraz Dożynek Parafialno- Gminnych! Wydarzenie zaplanowano na ostatni weekend wakacji w amfiteatrze w Mełgwi. Co w tym roku przygotowali organizatorzy?

W sobotę wieczorem będzie można przyjść do kina „pod chmurką”, gdzie odbędą się dwa seanse, a pierwszy z nich będzie dedykowany najmłodszym.

W niedzielę, po Mszy św. w kościele św. Wita, ze sceny amfiteatru wybrzmią m.in: Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew, Zespół Śpiewaczy Podzamcze, Zespół wokalny z Centrum Kultury z utworami z najnowszej płyty. Ale to nie wszystko…

W ramach przedsięwzięcia planowane są również koncerty zespołów takich jak: Iga Najda Squad, Rube świnie, BackBeat czy Electric Live Orchestra. Dzięki różnorodności proponowanego repertuaru każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie rockowo i na ludową nutę, a także w klimacie disco. Oprócz zespołów muzycznych w trakcie wydarzenia zaprezentują się także grupy artystyczne z Gminy Mełgiew. Wystąpią tancerze z eMCDance Academy, Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew z mażoretkami, zespół wokalny, Zespół Śpiewaczy Podzamcze. Kolejna z atrakcji to występ MMS Impro.

Będzie również okazja do prezentacji potraw regionalnych Kół Gospodyń Wiejskich i Klubu Seniora. Nie zabraknie strefy zabaw dla dzieci z urządzeniami do zabawy. Najmłodsi będą też mogli spędzać czas pod okiem kreatywnych animatorów. Jak co roku, odbędzie się także tradycyjny konkurs na wieniec dożynkowy oraz degustacje mełgiewskich kluchów. Sprawdźcie szczegółowy program i śledźcie aktualności w Centrum Kultury Gminy Mełgiew.

PROGRAM WYDARZENIA

Sobota, 26.08.2023

19.30 Kino plenerowe (dwie projekcje)

Niedziela, 27.08.2023

12.00        Msza św.         

13:15        Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew

             Powitanie, przemówienia

14:00        Zespół Śpiewaczy Podzamcze

14:30        Zespoły taneczne z Centrum Kultury

15:00        Zespół wokalny z Centrum Kultury

15:30        Iga Najda Squad

16:00        Rozstrzygnięcie konkursu na wieniec dożynkowy

16:30        MMS Impro        

17:30        Rube Świnie       

19:30        BackBeat       

21:00        Electric Live Orchestra        

22:00        zakończenie

źródlo: Centrum Kultury w Mełgwi

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button