AKTUALNOŚCI

System eCall sam wezwał pomoc. Kierowcy byli bez praw jazdy

W Świdniku na skrzyżowaniu ul. Hryniewicza z ulicą Klonową doszło do zderzenia pojazdów. Jeden z samochodów wyposażony był w system eCall, który automatycznie powiadomił służby o zdarzeniu. Okazało się, że kierowcy obydwu pojazdów w ogóle nie powinni wsiadać za kierownicę. Jeden stracił prawo jazdy za przekroczoną ilość punktów, a drugi nie posiadał uprawnień w ogóle.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 21. 23-letni kierowca Toyoty z Kraśnika nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej Volvo 38-latce ze Świdnika. W wyniku zdarzenia pasażer Toyoty został przewieziony do szpitala. Kierująca pojazdem marki Volvo oddaliła się miejsca zdarzenia przed przybyciem policji.

Jak się okazało służby powiadomił pojazd marki Toyota, który wyposażony był w system eCall. Policjanci ustalili, że kierowca ma cofnięte uprawnienia ze względu na przekroczoną liczbę punktów karnych. 38-latka, która wróciła pieszo na miejsce zdarzenia oświadczyła, że prawa jazdy w ogóle nie posiada. Kierowcy pojazdami byli trzeźwi. U pasażera pojazdu po badaniach w szpitalu stwierdzono ogólne potłuczenia ciała. Sprawca zdarzenia za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Teraz policjanci będą prowadzić czynności w sprawach w kierunku kierowania pojazdem nie stosując się do orzeczonej decyzji o cofnięciu uprawnień oraz za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button