AKTUALNOŚCI

Zaparkował na miejscu dla osób niepełnosprawnych – podał kilka wersji zdarzeń…

Policjanci zastali w pojeździe zaparkowanym na miejscu dla osób niepełnosprawnych 23-latka z Lublina, który był nietrzeźwy. Podczas rozmowy z policjantami wielokrotnie zmieniał wersję, kto był kierowcą pojazdu. Wątpliwości rozstrzygnął monitoring. Teraz mundurowi będą ustalać czy mężczyzna był pod działaniem alkoholu w momencie kierowania pojazdem.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Po godzinie 11.00 dyżurny świdnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Wyszyńskiego w Świdniku na parkingu na miejscu dla osób niepełnosprawnych jest zaparkowany samochód marki Seat, a mężczyźni znajdujący się w samochodzie zachowują się dość osobliwie.

Patrol ruchu drogowego, który podjął interwencję wylegitymował i przebadał na zawartość alkoholu dwóch mężczyzn znajdujących się w pojeździe. Byli to 23-latkowie z Lublina i obydwaj byli nietrzeźwi. Zaprzeczyli, że kierowali pojazdem. Jeden z nich jako kierującą wskazał początkowo siostrę. Gdy kobieta wróciła do pojazdu zaprzeczyła temu. Następnie wskazał kolegę, który rzekomo również oddalił się z pojazdu. Pomocny okazał się monitoring, gdzie na nagraniu widać dokładnie kto kierował. 23-latek potwierdził, że to on kierował, ale oświadczył, że alkohol spożywał dopiero po zaparkowaniu pojazdu.

W takiej sytuacji wykonano badanie retrospektywne, które przyniesie odpowiedź na pytanie czy 23-latek w momencie kierowania pojazdem znajdował się pod działaniem alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysokie świadczenie pieniężne. Natomiast za nieuprawnione parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych grozi mandat 1200 złotych.

źródło: Policja Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button