AKTUALNOŚCI

Nietrzeźwa i poszukiwana uszkodziła zaparkowany samochód

Dzięki czujności mieszkańca Świdnika z ruchu drogowego została wyeliminowana nietrzeźwa kierująca. 23-latka nie dość, że pijana wsiadła za kierownicę pojazdu, to dodatkowo uszkodziła zaparkowany pojazd najeżdżając na niego. Na koniec okazało się jeszcze, że jest poszukiwana.

Wczoraj po godzinie 17.00 dyżurny świdnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Świdniku na ul. Kościuszki świadek zatrzymał kierującą samochodem marki Mazda. Kobieta chwilę wcześniej najechała swoim pojazdem na zaparkowany pojazd. Zgłaszający stwierdził, że zachowanie kobiety budzi wątpliwości, co do stanu jej trzeźwości. Dodatkowo kobieta miała w swoim pojeździe puste puszki po piwie.

Policjanci, którzy podjęli interwencję po przebadaniu kobiety na zawartość alkoholu potwierdzili, że jest nietrzeźwa. Wynik badania wskazał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania 23-latki w systemie okazało się, że dodatkowo jest poszukiwana przez sąd do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie.

Teraz kobieta będzie odpowiadała przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysokie świadczenie pieniężne nawet do 60 tysięcy złotych. Dodatkowo odpowie za najechanie na zaparkowany pojazd.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button