AKTUALNOŚCI

Spotkanie z przedszkolakami z Piask

Wszystkie grupy z Przedszkola Małych Odkrywców w Piaskach miały okazję spotkać się z policjantami. Na pogadance z mundurowymi dzieci dowiedziały się jak wygląda praca policjanta oraz przypomniano małym milusińskim najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Największą atrakcją spotkania okazała się Sara – pies służbowy, który wraz z przewodnikiem zaprezentował swoje umiejętności.

Dzieci w przedszkolu w Piaskach miały niecodziennych gości. Na spotkanie z przedszkolakami przyjechali policjanci z Piask i ze Świdnika. Na początku spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmują się policjanci, jakie sprzęty służbowe posiadają przy sobie podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych oraz jakimi pojazdami się poruszają.

Następnie policjanci z ruchu drogowego omówili podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Jednak największą atrakcją dla dzieci okazało się spotkanie z przewodnikiem psa służbowego. Policjant opowiedział o swojej współpracy z czworonogiem oraz zademonstrował jak wygląda posłuszeństwo psa. Dzieci bardzo entuzjastycznie reagowały na wszystkie „sztuczki” Sary. Na zakończenie policjanci odpowiadali na pytania dzieci.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button