AKTUALNOŚCI

Z wizytą u dzieci w przedszkolu

O tym jak ważną rolę pełnią odblaski wiedzą już dzieci z Przedszkola i Żłobka Poszukiwacze Przygód w Świdniku. Ale to nie jedyna nauka płynąca ze spotkania ze świdnickimi policjantami. Milusińscy wiedzą już także jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak wygląda praca policjanta.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku mieli okazję odwiedzić dzieci w przedszkolu. Na spotkaniu oprócz policjantki zajmującej się profilaktyką była dzielnicowa oraz przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym.

Dzięki takim spotkaniom dzieci od najmłodszych lat uczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa. Omawiane były tematy poruszania się po drodze, jak zadzwonić na numer alarmowy, jakich niebezpiecznych sytuacji się wystrzegać i jak dbać o własne bezpieczeństwo i innych. Poznały ważna rolę odblasków. Policjanci opowiedzieli o swojej pracy oraz zademonstrowali dzieciom swój sprzęt służbowy oraz pokazali radiowóz. Dzieciaki bardzo zainteresowane były psem służbowym i wykorzystały doskonale spotkanie, aby dowiedzieć się jak wygląda służba psa w policji. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki, maskotki oraz elementy odblaskowe.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button