AKTUALNOŚCI

Sara wytropiła złodzieja

Pies służbowy Sara doprowadził policjantów do miejsca, gdzie znajdował się sprawca kradzieży z włamaniem do domu. Mundurowi odzyskali również skradzione przedmioty. 33-latek ze Świdnika został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosiła się kobieta, która złożyła zawiadomienie o kradzieży z włamaniem. Z jej zgłoszenia wynikało, że ktoś włamał się do niezamieszkałego domu jej rodziców oraz do garażu. Łupem złodzieja padł różnego rodzaju sprzęt i przedmioty na łączną sumę 30 tysięcy złotych.

Na miejsce włamania pojechał również przewodnik psa służbowego ze swoją podopieczną Sarą, która podjęła trop. W efekcie doprowadziła policjantów do posesji, na której znajdował się 33-latek. Mężczyzna początkowo zaprzeczał, aby miał cokolwiek wspólnego z kradzieżą, jednak okazało się, że w jego domu znajdują się skradzione przedmioty.

33-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W piątek usłyszał zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że asp. szt. Sławomir Maciąg ze świdnickiej komendy oraz jego czworonożna podopieczna Sara wygrali wojewódzkie eliminacje do XX Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbyły się w ubiegłym miesiącu.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button