AKTUALNOŚCI

Ćwiczenia zgrywające służb

Świdniccy policjanci brali udział w ćwiczeniach zgrywających służb i inspekcji z powiatu świdnickiego. Działania odbyły się na terenie gminy Rybczewice. Celem przedsięwzięcia było sprawdzenie gotowości służb oraz doskonalenie koordynacji działań i ich efektywności w przypadku wystąpienia różnych sytuacji kryzysowych.

Ćwiczenia zgrywające angażujące służby i inspekcje powiatowe pozwalają przetestować istniejące plany i procedury działania oraz udoskonalić je dostosowując do zmieniających się warunków. Dodatkowo uczestnicy mają okazję do doskonalenia swoich umiejętności. Ważnym aspektem jest też rozwijanie współpracy i współdziałania Policji z innymi służbami powiatowymi.

W piątek takie ćwiczenia odbyły się na terenie gminy Rybczewice. Przygotowano różne scenariusze wydarzeń, między innymi pożar zabytkowego pałacu, wypadek komunikacyjny, akcja ratownicza na zbiorniku dotycząca utonięcia człowieka oraz interwencja związana z chorym ptactwem wodnym czy przypadek pogryzienia człowieka przez psa.

Działaniami przewodziła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku wraz z Zespołem Zarządzania Kryzysowego ze Starostwa Powiatowego w Świdniku. W ćwiczeniach brali udział również strażacy z OSP, pracownicy Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej Świdnik, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Świdniku, Nadleśnictwo Świdnik oraz Nadzór Budowlany.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button