AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Piaski: O przemocy rówieśniczej na debacie

W Zespole Szkół w Piaskach odbyła się debata społeczna zorganizowana przez świdnicką policję. Tematem przewodnim był problem przemocy rówieśniczej. Prelegentami debaty poza funkcjonariuszami Policji był Starosta Świdnicki, Zastępca Burmistrza Piask, kurator sądowy, oraz psycholog szkolny.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku i Komisariatu Policji w Piaskach kontynuując działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczeństwo młodzieży zorganizowali debatę społeczną. Debata poświęcona była przemocy rówieśniczej, a odbyła się w Zespole Szkół w Piaskach.

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się,  co to jest przemoc, jakie formy może przybrać i jakie są konsekwencje stosowania przemocy zarówno u ofiary jak i sprawcy jej stosowania. Poruszony temat jest kluczowy dla budowania świadomości i skutecznej prewencji przemocy wśród młodzieży.

Prelegentami debaty poza policjantami był Starosta Świdnicki, Zastępca Burmistrza Piask, kurator sądowy, oraz psycholog szkolny. Dzięki temu spojrzenie na temat przemocy było poruszone w różnych aspektach. Wspólne działanie jest istotnym krokiem w kierunku budowania bezpiecznej przestrzeni dla młodych osób.  Na spotkaniu przekazano również informacje na temat narzędzi ułatwiających kontakt z Policją tj. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda.

Na koniec uczestnicy debaty wypełnili ankiety, z których Policja będzie mogła wywnioskować jaki odbiór miało to spotkanie oraz jakie tematy w odczuciu uczestników powinny był poruszane na tego typu spotkaniach.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button