AKTUALNOŚCI

Policjanci pomogli rannemu łabędziowi

Krótki pościg, schwytanie, udzielenie pomocy i opatrzenie rany, a następnie przewiezienie radiowozem do lecznicy – tak wyglądała nocna interwencja piaseckich policjantów, którzy pomogli rannemu łabędziowi. Zwierzę znajdowało się przy ruchliwej drodze krajowej nr 12, gdzie stwarzało zagrożenie dla kierujących oraz dla siebie.

Służba w policji codziennie przynosi wiele różnych wyzwań. Tym razem policjanci zmierzyli się z niesieniem pomocy nie człowiekowi, a zwierzęciu.

28 listopada po godzinie 23 piaseccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Struża Kolonia przy pasie drogowym znajduje się ranny ptak. Na miejscu patrol policji zastał łabędzia, który miał widoczną ranę na skrzydle. Mundurowi ustalili weterynarza, który może udzielić pomocy rannemu zwierzęciu, jednak ten nie miał możliwości przyjechać na miejsce.

Policjanci schwytali łabędzia, co nie było prostym zadaniem, gdyż zwierzę było wystraszone i nie chciało współpracować z mundurowymi. Następnie opatrzyli ranę na skrzydle oraz okryli kocem termicznym i przewieźli do lecznicy, gdzie łabędź otrzymał już fachową pomoc.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button