Co piąty pracujący Polak chce zmienić swoje obecne miejsce zatrudnienia w perspektywie do 2 lat<br>
Fotolia
Co piąty pracujący Polak chce zmienić swoje obecne miejsce zatrudnienia w perspektywie do 2 lat
Fotolia

Mamy rynek pracownika, co zapowiadaliśmy już w 2014 r. – podkreślił w czwartek w Warszawie prezentujący raport Krzysztof Inglot z Work Service. Po takiej zmianie na rynku pracy największym wyzwaniem dla pracodawców będzie pozyskanie i utrzymanie wykwalifikowanej kadry.

Według wyników Barometru pracodawcy w najbliższych miesiącach chcą utrzymać zatrudnienie (73 proc.), lub rozszerzać je (16,4 proc.). W ramach rekrutacji będą szukać głównie kadry niższego szczebla – deklaruje to 67 proc. badanych pracodawców; najwięcej w branży budowlanej – wynika z badań.

Co piąty pracujący Polak (22,2 proc.) chce zmienić swoje obecne miejsce zatrudnienia w perspektywie do dwóch lat. Najczęściej rozważają to młode osoby – 35,2 proc. w wieku 18-34 lat. Ofert pracy szukają głównie w internecie.

Wśród badanych, którzy deklarowali obawę o utratę pracy lub, że zamierzają ją zmienić co piąty – 20,7 proc. jest zdania, iż znajdzie nową w ciągu tygodnia, a w sumie 39,1 proc. uważa, że czas ten nie przekroczy miesiąca.

Sondaż na zlecenie Work Service przeprowadził w styczniu instytut Millward Brown.
http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/firma.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/firma-300x204.jpgredAKTUALNOŚCIROZMAITOŚCIZ KrajuKurier PAP,rynek pracownika
77,3 proc. pracujących Polaków nie obawia się utraty zajęcia - wynika z V edycji „Barometru Rynku Pracy” przygotowanego przez Work Service. 13,5 proc. pracodawców planuje podwyżki płac w swoich firmach - wynika z badania. Co piąty pracujący Polak chce zmienić swoje obecne miejsce zatrudnienia w perspektywie do 2 lat Fotolia Mamy rynek...