pies3Wczoraj na boisku Świdniczanki odbył się charytatywny mecz AVIA juniorzy kontra AVIA stara reprezentacja. Wydarzenie przyciągnęło zarówno fanów futbolu, jak i miłośników zwierząt.

Impreza odbyła się pod hasłem: „nie kupuj – adoptuj” a jej celem  jest promocja adopcji psów ze Schroniska. Organizatorami akcji jest schronisko wraz ze Starostwem Powiatowym w Świdniku.

– Przekazaliśmy 50 legowisk dla psów, które trafią do tych osób, które zechcą adoptować zwierzę. Takie działania należy wspierać – mówił Jakub Osina, Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego oraz członek Świdnik Wspólna Sprawa. – Uważam, że nasz stosunek do słabszych, do zwierząt jest miarą człowieczeństwa.

pies2Poza atrakcjami sportowymi czekały również muzyczne: z minirecitalem wystąpiła Monika Kowalczyk. Można było również zobaczyć pokaz tresury psów.

Zarówno podczas meczu, jak i przez cały czas można darować artykuły dla psów np. karmę, smycze czy miski.

Czas na decyzję o adopcji jest tu istotny, bo schronisko ma funkcjonować jeszcze tylko do stycznia 2018 roku. Taka sytuacja spowodowana jest m.in. brakiem dalszej możliwości korzystania z terenu, wynajmowanego przez Nadleśnictwo w Świdniku.

pies1W Krzesimowie ponad 400 psów czeka na adopcję. To psy, które teraz bardzo nas potrzebują!

 

 

 

 

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/06/pies.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/06/pies-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCISPORTAvia,Jakub Osina,mecz,mecz charytatywny,Schronisko w Krzesimowie
Wczoraj na boisku Świdniczanki odbył się charytatywny mecz AVIA juniorzy kontra AVIA stara reprezentacja. Wydarzenie przyciągnęło zarówno fanów futbolu, jak i miłośników zwierząt. Impreza odbyła się pod hasłem: 'nie kupuj - adoptuj' a jej celem  jest promocja adopcji psów ze Schroniska. Organizatorami akcji jest schronisko wraz ze Starostwem Powiatowym w...