na-trasie-rajdu-stryjnoMinionej niedzieli odbyła się impreza dla miłośników jazdy rowerowej p.n. „Szlakiem Dworów nad Giełczwią”, organizowana  przez Świdnicki Klub Rowerowy „Alfa” przy wsparciu finansowym Powiatu Świdnickiego w Świdniku oraz przy współpracy z Urzędem Gminy Rybczewice i GLKS„Victoria” Rybczewice.

Wydarzenie zrelacjonował Bogusław Kocira, prezes Świdnickiego Klubu Rowerowego „Alfa” w Świdniku.

„Ciekawa oferta i piękna pogoda w pierwszą niedzielę października zachęciły wielu rowerzystów do udziału w II rajdzie rowerowym „Szlakiem Dworów nad Giełczwią”.
Bazą przedsięwzięcia był plac przy Urzędzie Gminy Rybczewice, gdzie zostały przeprowadzone konkurencje sprawnościowe oraz park – miejsce rywalizacji sportowej. Konkurencje te zostały rozegrane gościnnie na trasach i torach odbywającej się równolegle „Rybczewickiej Roweriady – 2016”. Początkowo uczestnicy, rowerzyści w większości preferujący turystyczną jazdę z pewnym dystansem podchodzili do udziału w rywalizacji. Ale szybko pieczenie-kielbasekzorientowali się, że to głównie fajna zabawa i wielu postanowiło spróbować swoich sił i umiejętności w poszczególnych konkurencjach: cross terenowy, jazda ‚żółwia’ i tor przeszkód. Ci którzy nie brali udziału w zabawie w rywalizację dopingowali jej uczestników, a wszyscy w tzw. międzyczasie korzystali z przygotowanego przez organizatora poczęstunku. Można było upiec kiełbaskę przy ognisku, poczęstować się ciasteczkami i jabłkami oraz skorzystać z napojów zimnych, jak woda i soki czy ciepłych – kawy, herbaty i barszczu.

cross-ternowy_3Po zakończeniu crossu i ‚żółwika’, ‚wyprowiantowani’ w batony i jabłka oraz oznaczeni okolicznościowymi znaczkami rajdowymi, uczestnicy wyruszyli na trasę rajdu. Liczyła ona ok. 30 km, a prowadziła przez Częstoborowice, Bazar, Chodyłówkę, Pustelnik, Policzyznę, Wygnanowice i Stryjno. Pomimo zróżnicowanej nawierzchni oraz pofałdowanego terenu rajd na niektórych odcinkach rozwijał tempo crossu terenowego, dzięki czemu po ok. 2 godzinach powróciliśmy do Rybczewic. A tutaj znowu można było posilić się kiełbaską pieczoną na ognisku oraz poczęstować ciastkiem z kawą lub herbatą. Wielu emocji dostarczyła ostatnia konkurencja – tor przeszkód. Trzeba było wykazać się sprawnością w szybkim pokonaniu slalomu, wykonaniu ósemki, przejechaniu przez równoważnię oraz ‚przechwycenia’ kółka ringo ze stolika i umieszczeniu na palu.

dekoracja-zwyciezcow_5Na zakończenie zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni okolicznościowymi medalami oraz dyplomami. Wyłoniliśmy również najlepszą drużynę, która otrzymała okazały puchar. Wśród 62 uczestników uczestników szczególnie należy wyróżnić najmłodszego, 8-letniego Wojtka Lewczyka ze Świdnika, który wziął udział w rywalizacji sprawnościowej i wraz z tatą pokonał całą trasę rajdu.
Impreza mogła zostać zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Świdnickiego w Świdniku, oraz przy współpracy z Urzędem Gminy Rybczewice i GLKS „Victoria” Rybczewice. Serdecznie dziękujemy za udzieloną pomoc i wsparcie, dzięki któremu mogliśmy zakupić produkty na poczęstunek dla uczestników, okolicznościowe znaczki rajdowe oraz nagrodzić zwycięzców rywalizacji. Ponieważ formuła imprezy jak i miejsce jej przeprowadzenia spodobały się uczestnikom, zapewne zechcemy ją powtórzyć w przyszłości.”

 

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/10/Rajd-32-1024x577.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/10/Rajd-32-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKASPORTBogusław Kocira,Świdnicki Klub Rowerowy Alfa,Szlakiem Dworów nad Giełczwią
Minionej niedzieli odbyła się impreza dla miłośników jazdy rowerowej p.n. „Szlakiem Dworów nad Giełczwią”, organizowana  przez Świdnicki Klub Rowerowy „Alfa” przy wsparciu finansowym Powiatu Świdnickiego w Świdniku oraz przy współpracy z Urzędem Gminy Rybczewice i GLKS„Victoria” Rybczewice. Wydarzenie zrelacjonował Bogusław Kocira, prezes Świdnickiego Klubu Rowerowego „Alfa” w Świdniku. 'Ciekawa oferta i...