AKTUALNOŚCI

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Od 1 września, zgodnie z zapowiedzią zwiększa się liczba połączeń między Świdnikiem, a Lublinem. Zarówno linia 55, jak i nowa „piątka” pojawią się częściej na świdnickich przystankach. 5
Dwukrotnie wzrośnie liczba połączeń na trasie linii nr 5, która przebiega przez: Mełgiew – Jacków – Franciszków – Świdnik ( Port Lotniczy ) – Franciszków – Świdnik ( ul. Kosynierów – Racławicka – al. Lotników Polskich – Sportowa – Żwirki i Wigury – Lotnicza ) – Kolonia Świdnik Mały. Natomiast ilość kursów linii 55 wzrośnie od 13 do 16. Obydwa połączenia cieszą się dużą popularnością. Tylko w pierwszym półroczu, na linię 55 zostało sprzedanych blisko 1,5 tys. podmiejskich biletów okresowych. Linia nr 5 i jej rentowność jest nadal monitorowana, zapewnia ZTM w Lublinie. Przez najbliższe miesiące sprawdzane będzie również zainteresowanie nowym połączeniem w gminie Mełgiew.
– Gmina, według umowy partnerskiej z Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie, będzie pokrywać ok. 60 % kosztów całkowitych uruchomienia linii. Jeśli okaże się, że podróżujących „ piątką” będzie niewielu, to takie połączenie zostanie zlikwidowane. Mam jednak nadzieję, że znacznie ułatwi to komunikację ze Świdnikiem i Lublinem, a być może podniesie prestiż miejscowości uwzględnionych w rozkładzie. – – mówi Ryszard Podlodowski, wójt Gminy Mełgiew.
Red.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button