SPORT

ŚKR ALFA ZAPRASZA NA VII POWIATOWY RAJD ROWEROWY

Świdnicki Klub Rowerowy Alfa jak co roku zaprasza na Powiatowy Rajd Rowerowy. Tegoroczna, siódma już edycja tej cieszącej się dużym zainteresowaniem imprezy, odbędzie się w sobotę 10 października. Start będzie miał miejsce o godz. 9.30 sprzed fontanny w Świdniku. Trasa: Świdnik – Kawęczyn – Borkowszczyzna – Częstoborowice – Rybczewice – Gardzienice – Piaski – Wierzchowiska – Świdnik, w sumie będzie liczyła około 65 kilometrów.
ALFA
Pojedziemy drogami terenowymi, a tam gdzie nie będzie to możliwe asfaltowymi. W związku z tym preferowane są rowery: mtb, crossowe, trekkingowe czy przełajowe – mówi prezes klubu rowerowego, Bogusław Kocira.
Na tych, którzy zdecydują się na udział w rajdzie czekają liczne atrakcje. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe naklejki na rowery oraz elementy odblaskowe (opaski/zawieszki). Po drodze zobaczą kościół w Częstoborowicach, dworki w Rybczewicach, Stryjnie i Wygnanowicach oraz pałac w Gardzienicach.
Planujemy zorganizowanie ogniska z pieczeniem kiełbasek w Rybczewicach oraz ciepły posiłek serwowany w Piaskach. Natomiast w konkursie wiedzy i sprawności rowerowej można będzie zdobyć książkowe „Przewodniki rowerowe” po naszym powiecie – dodaje prezes Alfy.
Organizatorzy proszą chętnych o zgłaszanie się do dnia 7 października br., najlepiej wysyłając maila na adres: alfa@rowerowyswidnik.pl lub SMS-a na tel.: 607 921 655, 605 231 500. W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko oraz nr telefonu.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jesteśmy do dyspozycji pod wyżej wymienionymi kontaktami, a 7 października w godzinach wieczornych planujemy spotkanie, na którym omówimy szczegóły rajdu. Dokładną godzinę i miejsce spotkania podamy w terminie późniejszym na naszych stronach internetowych oraz bezpośrednio zainteresowanym – przyznaje Bogusław Kocira.
Symboliczne wpisowe wynosi 10 zł od osoby i będzie płatne do dnia 7 października. W całości zostanie przeznaczone na świadczenia związane z tym rajdem, głównie wyżywienie uczestników. Impreza jest dofinansowywana ze środków finansowych Starostwa Powiatowego w Świdniku.
Organizatorzy na bieżąco będą informować o rajdzie na stronie internetowej: http://www.rowerowyswidnik.pl/ oraz na facebooku:  https://www.facebook.com/%C5%9Awidnicki-Klub-Rowerowy-Alfa-392395134120533/timeline/
Mapka trasy: https://goo.gl/maps/myjXLmeS3xy
JacK
foto: ŚKR Alfa Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button