AKTUALNOŚCIEDUKACJA

POWIATOWE ŚWIĘTO EDUKACJI

Rokrocznie szkoły prowadzone przez powiat świdnicki obchodzą wspólne święto – Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku współgospodarzem i współorganizatorem było Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. Uroczystość odbyła się 13 października br., w sali gimnastycznej placówki. powiatowe swieto3 
Wśród gości nie zabrakło wojewody lubelskiego Wojciecha Wilka, wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie, Elżbiety Pałki, członka zarządu województwa lubelskiego, Pawła Nakoniecznego, a także władz powiatu świdnickiego: starosty Dariusza Kołodziejczyka, wicestarosty Waldemara Białowąsa oraz członków zarządu powiatu Jakuba Osiny i Leszka Czechowskiego. W uroczystości również wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele i osoby związane z edukacją w powiecie świdnickim. Zebranych w sali gimnastycznej PCEZ w Świdniku powitała dyrektor placówki Anna Goral, gospodyni tegorocznego święta.
Pierwsze słowa podziękowania skierował do obecnych na sali pedagogów i nauczycieli wojewoda lubelski, Wojciech Wilk. Docenił trud włożony w codzienną pracę, a także życzył satysfakcji z wykonywanych obowiązków. W imieniu kuratora lubelskiej oświaty gorące słowa uznania złożyła wizytator, Elżbieta Pałka. Po raz pierwszy w Dniu Edukacji Narodowej uczestniczył starosta, Dariusz Kołodziejczyk, który powiedział.- Gdyby nie wy, nauczyciele to rzeczywistość samorządu powiatu świdnickiego wyglądałaby inaczej. Mimo wszelkich niedomagań i problemów dajecie to, co najlepsze naszej młodzieży. Wszyscy razem i każdy z osobna tworzycie wspaniałą społeczność i za to wam dziękuję. Paweł Nakonieczny, członek zarządu województwa lubelskiego w swoim przemówieniu podkreślił prestiż i satysfakcję płynącą z wykonywania zawodu nauczyciela, jednocześnie wskazał na odpowiedzialność za wychowanie i edukację młodego pokolenia. O tym, że rok szkolny 2015/ 2016 jest rokiem szkoły otwartej podkreślił podczas wystąpienia wicestarosta świdnicki, Waldemar Białowąs.- Takie są właśnie szkoły w powiecie świdnickim – otwarte na środowisko lokalne, czego przykładem była Świdnicka Kuźnia zawodów. Chętnie współpracują również z pracodawcami i uczelniami wyższymi. Z dumą mogę stwierdzić, że placówki oświatowe powiatu świdnickiego reprezentują wysoki poziom edukacyjny.- dodał Białowąs. W dalszej części spotkania wręczono nagrody dla wybitnych i zasłużonych nauczycieli oraz osób związanych z oświatą. Kto je otrzymał?  O tym w najbliższym wydaniu Przeglądu Świdnickiego. Zapraszamy do lektury.
Na kanale Powiat Świdnik TV ukazała się filmowa relacja z wydarzenia. Film do obejrzenia poniżej:

Mes.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button