AKTUALNOŚCIEDUKACJA

KONKURS MOTORYZACYJNY- JA TO POTRAFIĘ

Dziewiątego marca w Zespole Szkół w Piaskach przeprowadzono Konkurs Motoryzacyjny “Ja to potrafię” w ramach IV edycji cyklu “Porażeni iskrą wiedzy”.

Laureatami tegorocznego turnieju wiedzy z zakresu motoryzacji zostali: Bartłomiej Borek z Publicznego Gimnazjum im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach, Adrian Kowalczyk z Gimnazjum im. Antoniego Patka w Piaskach i Jakub Dolebski, również uczeń fajsławickiego gimnazjum. W finale konkursu spotkało się 27 uczniów wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych. W sumie do udziału w konkursie przystąpiło ponad sześćdziesięciu gimnazjalistów z ośmiu szkół gimnazjalnych powiatów świdnickiego i krasnostawskiego.

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży gimnazjalnej. Stanowił doskonałą okazję do popularyzacji wiedzy na temat motoryzacji, a ponadto umożliwił jej młodym miłośnikom sprawdzenie siebie. Zarówno uczniowie, jak i uczennice wykazali się imponującą znajomością motoryzacji. Finaliści odpowiadali na pytania związane m.in. z diagnostyką, oznaczeniami różnych części pojazdów, paliwami i układami mechanicznymi. Rozpoznawali elementy budowy pojazdu samochodowego, a także obliczali koszt wymiany części w samochodzie. Zwycięzca zmagań – Bartłomiej Borek – otrzymał tablet. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca wygrali elektronarzędzia. Wszystkim finalistom wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki.

Gratulacje dla laureatów i finalistów!

(ZS Piaski)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button