AKTUALNOŚCISPORT

Zwyżka formy orlików starszych Piaskovii

Orlicy starsi (rocznik 2006) Piaskovii Piaski mają za sobą dwa turnieje w rundzie wiosennej. Podczas pierwszego, rozegranego w Dominowie, odnieśli zwycięstwo 3:1 (Mikołaj Donda, Igor Ziętek, Wiktor Idzik) nad Piotrcovią Piotrków. Zanotowali także remisy 0:0 z Avenirem Jabłonna i GLKS Głusk oraz porażki 0:1 z AF Głusk, a także 0:2 z Granitem Bychawa. W drugim turnieju, który odbył się w ubiegłą sobotę w Bychawie podopieczni trenera Marcina Podsiadłego spisali się znacznie lepiej.
Na dobry początek po golu Igora Ziętka drużyna z Piask pokonała Piotrcovię 1:0. Warto dodać, że bardzo ważną, ratującą zwycięstwo, interwencją popisał się w tym meczu bramkarz Dawid Dziurka. Dwie następne potyczki to „zimny prysznic” dla naszych orlików, czyli porażki 0:2 z Granitem i 0:3 z GLKS Głusk. Motywująca rozmowa trenera z zawodnikami oraz ich sportowa złość zupełnie odmieniły oblicze drużyny, która w dwóch ostatnich meczach turnieju pokazała na co ją stać. W potyczce z Avenirem pojawił się debiutujący golkiper Filip Sitnik i trzeba przyznać, że rozegrał znakomite zawody. Powracający do gry po chorobie Adam Niedźwiedź strzelił gola dając sygnał do ataku, a bramka Wiktora Idzika przechyliła szalę wygranej Piaskovii na 2:1!  Rywalem w ostatnim meczu była Akademia Futbolu z Głuska. Nasz zespół swojej dominacji w grze długo nie potrafił udokumentować zdobyciem gola. W końcu sposób na rywali znalazła para skrzydłowych: Igor Ziętek i Wiktor Idzik. Asystę zaliczył ten pierwszy, a Wiktor – będący w wysokiej dyspozycji – zaliczył trafienie na wagę trzech punktów! Warto jeszcze zaznaczyć postępy w grze Kacpra Zarzyckiego. Jego praca została nagrodzona przez trenera opaską kapitańską w dwóch meczach.
Piaskovia: Dawid Dziurka, Paweł Mianowany, Kacper Zarzycki, Kacper Kasprzak, Mikołaj Donda, Wiktor Idzik, Igor Ziętek, Piotr Bilczuk, Adam Niedźwiedź, Filip Sitnik, Kuba Kalita.
Trzeci turniej zostanie rozegrany w dniach 22-23 kwietnia br. w Jabłonnej.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button