AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Klaudia Waryszak- Lubaś Człowiekiem Roku 2017!

Znamy już zwyciężczynię plebiscytu” Kuriera Lubelskiego” na Człowieka Roku 2017. W kategorii „Samorządność i Społeczność Lokalna” (powiat świdnicki) najwięcej głosów zebrała Klaudia Waryszak-Lubaś – prezeska stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów.
Klaudia Waryszak- Lubaś nominowana była za otrzymanie nagrody im. Jerzego Regulskiego za osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego i prowadzenie badań natężenia ruchu rowerowego, które stowarzyszenie prowadzi od 5 lat. W konkursie pokonała m. in. Andrzeja Wiśniocha, czy Waldemara Jaksona.
Klaudia Waryszak- Lubaś: trenerka antydyskryminacyjna, Certyfikowana Edukatorka Praw Człowieka Pierwszego Stopnia, aktywistka. Skończyła Teksty Kultury i Animację Sieci na Wydziale Nauk Humanistycznych KUL. Absolwentka Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Dodatkowo studiuje Pracę Socjalną. Zajmuje się tematyką antydyskryminacyjną od 2012 roku. Współpracowała z takimi kolektywami, organizacjami i instytucjami m.in jak: Amnesty International Polska, Stowarzyszenie Praktyków Kultury, czy Gimnazjum Publiczne Im. Polonii Francuskiej w Trawnikach. Dodatkowo zajmuje się zbieraniem historii mówionej oraz montażem filmowym, a w wolnych chwilach czyta, jeździ na rowerze oraz działa społecznie.
Więcej o zwyciężczyni plebiscytu możecie się dowiedzieć z wywiadu dla lsw24.pl http://lsw24.nazwa.pl/2016/11/tolerancji-nauczyl-mnie-dialog-z-innymi/
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama