AKTUALNOŚCI

Już w przyszłym tygodniu otwarcie Bricomarché

W Świdniku powstał market budowlany sieci Bricomarché. Punkt znanej sieci, specjalizującej się w sprzedaży asortymentu typu dom i ogród powstał na działce u zbiegu ul. Żwirki i Wigury i Sportowej.
-Otwarcie planujemy 10 października – informuje Bartosz Chudzik, Prezes Zarządu firmy DIUS Sp. z o.o., właściciel świdnickiej filii. – Stawiamy na lokalnych dostawców i kooperantów. Nie jest to kolejna obca sieć, wyprowadzająca kapitał, ale firma, która podatki będzie płaciła w Świdniku – deklaruje. Zapewnia także o niższych cenach niż w lubelskich marketach budowlanych, co będzie można skonfrontować już w przyszłym tygodniu.
W piątek, zamknięty jeszcze dla klientów, market odwiedził wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, by porozmawiać z inwestorem.
-Zainteresowanie inwestorów zawsze cieszy, bo oznacza nowe miejsca pracy i rozwój gospodarczy. Myślę, że różnorodny asortyment i lokalizacja sprawi, że będzie to konkurencja dla lubelskich marketów tego typu – ocenia wicestarosta.
Jak twierdzi szef świdnickiej filii, o wyborze lokalizacji zdecydowało kilka czynników. M.in. działka na obrzeżach miasta, w pobliżu strefy przemysłowej i portu lotniczego.
Budowa Bricomarché w Świdniku ruszyła w połowie 2017. Obiekt ma powierzchnię 2100 mkw plus sklep-ogród. Klienci znajdą w nim artykuły do majsterkowania, dekoracyjne i budowlane. Część związana z ogrodem w pełni ma ruszyć na wiosnę.

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button