AKTUALNOŚCI

Rozmawiali o sprawnym systemie komunikacji

Wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs rozmawiał w piątek z Prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem na temat współpracy w zakresie stworzenia sprawnej komunikacji zbiorowej Świdnika oraz gmin powiatu.
– Myślę, że powołanie komunikacji miejskiej rozwiązałoby w części problem dojazdu dzieci do szkół oraz zatłoczonych parkingów przy świdnickich przedsiębiorstwach. Przykładem może być firma Tema, która zatrudnia 500 pracowników, mających codziennie problem z zaparkowaniem samochodu – mówił Waldemar Białowąs.
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk wyraził chęć współpracy przy wspólnych rozwiązaniach komunikacyjnych.
– Jesteśmy otwarci na budowanie układu powiązań poprzez komunikacje zbiorową z sąsiednimi gminami, stosownie do wniosków i oczekiwań. Mamy tabor, oprócz tego oczywiście firmy prywatne, i jesteśmy w stanie z tym potencjałem wkomponować się w system, dając szansę na obsługę komunikacyjną młodzieży i osób pracujących tak, aby móc zostawić samochód prywatny w domu. – wyjaśnia Krzysztof Żuk. – W ramach zintegrowanych inwestycji terytorialnych realizujemy strategię rozwoju miast i ich obszarów funkcjonalnych, poprzez wspólne projekty. Chodzi o stworzenia tzw. krwiobiegu komunikacyjnego w obszarze funkcjonalnym, obejmującym 16 gmin, z którymi mamy porozumienie. – dodaje.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button