AKTUALNOŚCI

Konwent Sołtysów 2018

W miniony piątek, 5 października odbył się, czwarty już, Konwent Sołtysów z Terenu Powiatu Świdnickiego. Sołtysi wraz z przedstawicielami władz samorządowych spotkali się tym razem w gminie Trawniki, w „Zajeździe Regionalnym” w Pełczynie.
– Co roku konwent sołtysów cieszy się sukcesem. Nie inaczej było i tym razem. Chodzi o integrację, wymianę doświadczeń, ale również ciekawe szkolenia dotyczące bieżących problemów – mówił starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk – Pełnią niezwykle ważną rolę, bo to właśnie sołtysi są łącznikami pomiędzy mieszkańcami i samorządem gminnym, czy powiatowym – podkreślił.
Konwent był też okazją do prezentacji gminy – gospodarza. Dlatego Daniel Baj, Zastępca Wójta Gminy Trawniki, przedstawił dotychczasowe osiągnięcia oraz plany związane z poszczególnymi miejscowościami gminy.
W ramach spotkania odbyło się szkolenie, m.in w zakresie zagadnień związanych z przekazywaniem danych osobowych.
O „Problemach w gospodarowaniu lasami prywatnymi” mówiła Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Danuta Rękas. Uczestnicy spotkania mogli też poznać problemy i zagadnienia związane z usuwaniem azbestu na terenie powiatu.
Następnie Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Marcin Troć wygłosił wykład „Wsparcie dla mieszkańców z obszarów wiejskich z zakresu ochrony środowiska”.
Mecenas Radosław Kusaj opowiedział o funkcjonowaniu RODO.
Wszyscy obecni na konferencji sołtysi zostali docenieni za swoją pracę, otrzymując gratulacje i dyplomy od Starosty Dariusza Kołodziejczyka i Przewodniczącego Rady Powiatu Marcina Najdy.
Miłą niespodzianką dla gości był występ Kapeli Ludowej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trawnikach.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close