AKTUALNOŚCI

Wielkie Święto Policji

Lipiec to szczególny miesiąc dla Policji. W 1919 roku 24 lipca powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. W tym roku obchodzimy 100 rocznicę powstania formacji.

Dzisiaj z tej okazji funkcjonariusze uczestniczyli w uroczystej zbiórce w Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku. Mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia nagrodami finansowymi zasłużonych funkcjonariuszy dokonali: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie Mariusz Siegieda oraz – Komendant Powiatowy Policji w Świdniku – Grzegorz Hołub.

19 policjantów mianowano na wyższy stopień, 8 zostało wyróżnionych nagrodami motywacyjnymi za wzorowe wykonywanie zadań przez Komendanta Głównego Policji, a 6 mundurowych wyróżnił Komendant Wojewódzki.

Komendant Powiatowy Policji w Świdniku przypomniał o historii powstawania policji w Polsce oraz zaznaczył jak trudny charakter ma służba.

100 lat temu Ustawę powołującą nową jednolitą w skali kraju formację policyjną przyjął Sejm RP, nadając jej nazwę Policja Państwowa. W pierwotnej fazie prac ustawowych formacja policyjna miała nosić nazwę Straż. Dziś możemy cieszyć się, że ponad 90 procent Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania. To nasz sukces – przypominał Komendant Hołub.

Na tej wyjątkowej uroczystości nie zabrakło przedstawicieli gmin, instytucji, inspekcji oraz służb mundurowych współpracujących z policjantami.

reklama reklama

– Gratuluję awansów i wyróżnień i dziękuję za oddanie służbie. Pamiętajmy, że policjant wstępujący do służby, musi przewartościować priorytety, często kosztem rodziny i każdego dnia roku być gotowym dbać o bezpieczeństwo obywateli – podsumował Komendant, życząc jednocześnie zasłużonych, wyższych wynagrodzeń za codzienny trud.

Reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close