AGROINFO

Wysychają studnie. Brakuje wody do mycia i gotowania

Sytuacja zaczęła robić się dramatyczna. Nasi czytelnicy skarżą się na brak dostępu do wody.

-Wczoraj pożyczałem sąsiadowi drabinę, bo musiał pogłębić swoją studnię. Ręcznie, szpadlem – mówi nam mieszkaniec gminy Mełgiew.

W niektórych gospodarstwach domowych całkowicie wyschły przydomowe studnie, a w wielu przypadkach stanowią jedyne źródło wody dla gospodarstw.

-U mnie poziom wody tak się obniżył, że całkowicie odsłonił pompę. Jest więc ryzyko zassania mulu. Sytuacja jest beznadziejna – komentuje mieszkaniec Trzeciakowa.

W gminnych sieciach wodociągowych także sytuacja kryzysowa. W ostatnich dniach na stronie gminy Mełgiew pojawiło się ostrzeżenie o suszy wraz zaleceniami.

„Ponownie zwracamy się z prośbą do mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody dostarczanej do gospodarstw domowych z gminnej sieci wodociągowej. Prosimy o ograniczenie zużycia wody wykorzystanej do podlewania ogrodów i trawników w godz. od 17:00 do 22:00. Powyższe podyktowane jest spadkiem ciśnienia i brakiem wody dla mieszkańców do celów socjalno-bytowych. Zalecamy podlewać ogródki i trawniki w godzinach przedpołudniowych lub zgromadzić zapasy wody we wcześniejszych godzinach.”

reklama reklama

Straty dla rolników

Gminy informują także na swoich stronach internetowych o możliwości składania wniosków o oszacowanie strat w gospodarstwach rolnych spowodowanych suszą na poszczególnych rodzajach gleb.

Mełgiew

Piaski

Rybczewice

Trawniki

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama