AKTUALNOŚCI

Przez cały dzień będą wzmożone kontrole policyjne

Piesi najczęściej giną na pasach, czyli tam, gdzie powinni czuć się najpewniej. Od początku roku do 29 lipca na polskich drogach zginęło ich aż 410.
Dziś w całej Polsce trwa policyjna akcja „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Kilka tysięcy policjantów skontroluje zachowania w okolicach przejść dla pieszych. Szczególnie kontrolowani mają być m.in. kierowcy wyprzedzający na przejściach.

Na drogach naszego powiatu także będzie dziś więcej mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego.

-Policjanci będą w szczególności kontrolować przejścia dla pieszych, skrzyżowania, ścieżki rowerowe. Będą również zwracać uwagę na rowerzystów jeżdżących chodnikami w miejscach, gdzie mają możliwość jazdy ścieżkami dla rowerów – zapowiada asp. Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku.

Tylko podczas wakacji 2018 roku piesi uczestniczyli w 1085 wypadkach drogowych. Niestety znaczna część zdarzeń związanych z potrąceniem pieszego miała miejsce właśnie na przejściach.

Tematyka ta poruszana była również podczas dzisiejszych warsztatów dla seniorów w ramach akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Od rana w Miejskim Centrum Usług Socjalnych mawiano takie tematy jak: bezpieczne uczestnictwo pieszych, rowerzystów i kierowców w ruchu drogowym oraz wpływ zmian biologicznych i mentalnych na bezpieczeństwo.

Policja ponownie apeluje do kierowców:
Zabrania się:

Reklama
reklama reklama
  • Wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany
    -Omijania samochodu, który jechał w tym samym kierunku, ale zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close