AKTUALNOŚCI

Dwa wypadki w Świdniku w odstępie zaledwie 15 minut

Świdniccy policjanci prowadzą postępowania w sprawie dwóch wypadków, do których doszło wczoraj wieczorem tj. 4 marca, w centrum Świdnika w zaledwie piętnastominutowym odstępie. W obydwu przypadkach poszkodowanymi byli przechodzący przez przejście piesi, których nie zauważyli kierujący samochodami. Z uwagi na doznane urazy 2 poszkodowane osoby zabrane zostały do szpitala.

Krótko przed 18-stą dyżurny świdnickiej Policji powiadomiony został o zdarzeniu drogowym na jednym z przejść dla pieszych na ul. Kosynierów w Świdniku. Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, iż 85-letnia mieszkanka Świdnika przechodząc przez przejście dla pieszych została potrącona przez kierującą Volkswagenem 39-latkę, również ze Świdnika. Na skutek doznanych obrażeń piesza odwieziona została do szpitala. Piętnaście minut od pierwszego zgłoszenia wpłynęło do dyżurnego kolejne zgłoszenie o potrąceniu na pasach, tym razem na ulicy Wyszyńskiego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż kierujący Alfą Romeo 40-latek z gminy Trawniki nie zauważył przechodzących prawidłowo przez przejście 37-letniej mieszkanki Świdnika wraz z 12-letnim synem. Dziecku na szczęście nic się nie stało, a jego matka, z obrażeniami niezagrażającymi życiu, odwieziona została do szpitala. Badania trzeźwości obydwojga kierowców nie wykazały, aby znajdowali się pod wpływem alkoholu, a szczegółowe okoliczności obu zdarzeń wyjaśnione zostaną w toku przeprowadzonych postępowań. Za spowodowanie wypadku drogowego może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

reklama reklama

W tym miejscu po raz kolejny policja apeluje o ostrożność w trakcie poruszania się samochodem, zwłaszcza w centrum miasta, gdzie  wzmożony ruch pieszych wymaga ze strony kierowców szczególnej uwagi. Do podobnych jak wyżej wypadków w znacznej mierze przyczynić się może ograniczona widoczność z uwagi na porę wieczorną i opady deszczu, co tym bardziej powinno skłonić kierowców do zachowania szczególnej ostrożności przed przejściami dla pieszych. Należy również podkreślić, iż sami piesi także nie są zwolnieni z zachowania w tym zakresie podstawowych zasad bezpieczeństwa i każdorazowego upewnienia się, iż mogą bez ryzyka przejść na druga stronę ulicy.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close