AKTUALNOŚCI

Uwaga! Ważne komunikaty z gmin i starostwa

W związku z zagrożeniem koronawirusem gminy i starostwo w powiecie świdnickim wciąż wprowadzają nowe ograniczenia i wytyczne. Przekazujemy ostatnie komunikaty:

STAROSTWO POWIATOWE:

Podjęto decyzję o wyłączeniu karania osób rejestrujących pojazdy za przekroczenie 30-dniowego terminu. Ma to związek z obecną sytuacją epidemiologiczną na terenie kraju.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, kwalifikacja wojskowa, która miała się rozpocząć w poniedziałek, 16 marca, została wstrzymana do odwołania. Wszelkie informacje dotyczące tej sprawy będą podawane na bieżąco, za pośrednictwem strony internetowej starostwa.

reklama reklama

Starostwo przypomina, że od dziś (tj. 13 marca) pracownicy oceniają zasadność osobistego kontaktu w celu załatwienia sprawy. Interesanci przyjmowani są wyłącznie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki. Wejście tylko od ul. Skłodowskiej – Curie).
tel. kontaktowy- 81 468 71 13
adres e-mail- poczta@powiatswidnik.pl

GMINA PIASKI:

W związku z koniecznością zapobiegania zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej u ludzi, wywołanej tym wirusem z dniem 13 marca 2020 r. zamyka się do odwołania gminne targowisko „ Mój Rynek” zlokalizowane w mieście Piaski, wprowadzając zakaz handlu na jego terenie.

Informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją, związaną z koronawirusem SARS-CoV-2, tegoroczna kwalifikacja wojskowa zaplanowana dla mężczyzn z terenu Gminy Piaski na 16-17 marca 2020 r. nie odbędzie się w wyznaczonym terminie. O ewentualnym nowym terminie osoby podlegające kwalifikacji zostaną poinformowane stosownym wezwaniem .

GMINA TRAWNIKI:

GMINA MEŁGIEW:

GMINA RYBCZEWICE:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybczewicach zwraca się z APELEM do mieszkańców gminy w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną związaną z zapobieganiem , przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Koronawirusa) i innych chorób zakaźnych o zainteresowanie się osobami z sąsiedztwa , które z powodu wieku lub choroby nie są w stanie samodzielnie dokonać prostych czynności tj: zakupu podstawowych artykułów żywnościowych.

Pomoc w tych czynnościach możne zaoferować każdy bez narażenie siebie i innych na zakażenie – Zakupy można zrobić pozostawiając ich w siatce , reklamówce, zawieszając je na bramce, bramie, ogrodzeniu posesji od strony wewnętrznej osób/osoby potrzebującej. O zaistniałej sytuacji należy zawiadomić GOPS telefonicznie – 81 58 54 099; lub 81 -58 21 892 w celu podjęcia skutecznych działań.

GMINA ŚWIDNIK:

Świdniczanie, którzy muszą przyjść do urzędu, mogą korzystać tylko z głównego wejścia i ze znajdującego się na parterze Biura Obsługi Klienta. Informacje można uzyskać pod numerem: 81 751-76-43.

W Świdniku nieczynne są: Kino „LOT”, Spółdzielczy Dom Kultury, Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna i jej wszystkie filie, Miejskie Centrum Usług Socjalnych, Miejskie Centrum Profilaktyki oraz miejskie targowisko. Zajęcia zostały odwołane w Miejskim Ośrodku Kultury oraz w Miejskim Klubie Sportowym Avia.

reklama reklama

Wcześniejsze komunikaty na temat funkcjonowania urzędów i placówek w poszczególnych gminach znaleźć można pod tymi linkami:

Reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close