AKTUALNOŚCI

Kto dostanie bon turystyczny?

Są szczegóły dotyczące inicjatywy, która ma wspomóc polską branżę turystyczną i rodziny z dziećmi.

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że bon turystyczny w wysokości 500 zł na każde dziecko, przyznawany ma być niezależnie od dochodów w rodzinie. Pieniądze będzie można wykorzystać do końca 2021 roku.

Bon ma mieć formę elektroniczną i będzie go można otrzymać rejestrując się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

-Mam nadzieję, że bon będzie już w te wakacje – mówił Andrzej Duda podczas konferencji w Ustce. Jak dodał, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek obiecała, że uczyni wszystko, aby Sejm jak najszybciej przyjął ustawę w tej sprawie. – Mam nadzieję, że Sejm będzie ją rozpatrywał na najbliższym posiedzeniu – zaznaczył.

SZCZEGÓŁY PROPOZYCJI:

Na bon turystyczny na każde dziecko trafi 3,2 mld zł z puli Ministerstwa Rozwoju z tzw. Funduszu COVID -19. Prawie 2,4 mln rodzin dostanie dopłatę do wakacji lub ferii zimowych. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej.

reklama reklama

Bon będzie miał formę elektroniczną. Będzie można go wykorzystać do opłacenia np.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozu sportowego czy rekreacyjnego. Podmioty turystyczne, których usługi będzie można opłacić za pomocą bonu, znajdą się w – stworzonym na potrzeby programu – Katalogu Bazy Turystycznej.

Bon trzeba będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. Aby wesprzeć zarówno turystów, jak i podmioty świadczące usługi turystyczne, powstanie specjalna infolinia.

Źródło: Prezydent.pl

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close