AKTUALNOŚCI

Trawniki: kolejna droga na finiszu

Dzisiaj nastąpił odbiór techniczny ostatniego etapu przebudowy drogi powiatowej Biskupice-Trawniki. Inwestycja została zrealizowana we współpracy Powiatu Świdnickiego z Gminą Trawniki. Wartość zrealizowanego odcinka to 919.549,59 zł, w tym środki pozyskane przez Powiat w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – 551.729 zł, środki własne Powiatu w kwocie 183.910,29 zł oraz udział Gminy Trawniki w tej inwestycji w kwocie 183.910,30 zł.

-Bardzo gorąco dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tej inwestycji, Zarządowi Powiatu Świdnickiego, Staroście, Wicestaroście, Radzie Powiatu, Radzie Gminy Trawniki oraz wszystkim osobom i firmom biorącym udział w projektowaniu, a także pracownikom Wydziału Infrastruktury Drogowej Powiatu za bieżący nadzór nad inwestycją – mówi Daniel Baj, Wójt Gminy Trawniki.

Podczas dzisiejszego odbioru technicznego uzgodniono takie kwestie jak konieczność remontu ostatniego, około 90 metrowego odcinka drogi, zmianę oznakowania na wjeździe na drogę od strony przejazdu kolejowego oraz konieczność poszerzenia skrętu w kierunku Biskupic, gdzie planowane jest ułożenie kostki.

Wójt Trawnik współpracę z Powiatem Świdnickim ocenia jako bardzo efektywną i liczy na to, że już niebawem mieszkańcy gminy będą mogli cieszyć się kolejną, ważną inwestycją drogową.

– Cieszy mnie fakt, że w ostatnim czasie władze Powiatu złożyły do FDS wniosek o środki na wykonanie odcinka drogi powiatowej Ewopole – Wólka Kańska. Ta droga jest ważna dla nas pod kątem rozwoju gospodarczego gminy – ocenia wójt.

reklama reklama

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button