AKTUALNOŚCI

Święty Mikołaj odwiedził dzieci z Domów Dziecka

Członkowie Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Krzczonów Sołtysy sprawili ogromną niespodziankę dzieciom z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nasz Dom w Rybczewicach, tego samego dnia czyli piątego grudnia również z prezentami odwiedzili Dom Dziecka „Oficyna” w Woli Gałęzowskiej.

Taki dzień zdarza się tylko raz w roku, bo tylko raz w roku są Mikołajki. Tę niepowtarzalną okazję do obdarowania dzieci postanowiło wykorzystać kilkoro członków koła, którzy wpadli na pomysł, aby zebrać pieniądze na zakup prezentów w postaci słodyczy dla 52 dzieci z dwóch domów dziecka.

-Byliśmy w stałym kontakcie z pracownikami placówek i wiedzieliśmy czego potrzeba dzieciakom. Za zebrane pieniądze zostały zakupione prezenty. W akcję włączyli się nie tylko członkowie naszej organizacji. Po umieszczeniu informacji o planowanym wydarzeniu, zgłosiła się do nas zaskakująca liczba ludzi dobrego serca z całej Polski, ale również spoza jej granic, bo z Holandii oraz z Kanady – informuje Wojciech Cioczek, jeden z organizatorów.

W obecnej sytuacji, związanej w obostrzeniami, dzieci nie mogły wyjeżdżać, często wstrzymywane były także odwiedziny ich bliskich. Jednak Święty Mikołaj nie mógł postąpić inaczej, jak odwiedzić najmłodszych osobiście. Jak opisują organizatorzy akcji, pomimo maseczek, na twarzy dzieci widać było radość, a u tych najmłodszych pojawiły się łzy szczęścia. Dzieci w podzięce przygotowały dla gości wierszyki i piosenki.

– Serdecznie dziękujemy dzieciom za miłe przyjęcie, przepyszne pierniczki oraz stroiki przygotowane własnoręcznie jako prezenty dla nas i Świętego Mikołaja – piszą na profilu w mediach społecznościowych członkowie stowarzyszenia. Współorganizatorka akcji Katarzyna Trzcińska zapowiada, że nie było to jednorazowe i ostatnie spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem. Za rok ponownie się z nimi spotkają. – Reakcja najmłodszych sprawiła, że swoją akcją w następnych latach planujemy objąć większą liczbę dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych – komentuje.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button