KULTURA I ROZRYWKA

Konkurs na najlepszy chleb regionalny

Gminny Ośrodek Kultury w Trawnikach zaprasza do zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnych. Tematem przewodnim tegorocznego Konkursu o Nagrodę Wójta Gminy Trawniki jest domowy chleb regionalny.

Chodzi o promocję potraw regionalnych oraz zebranie przepisów, które posłużą w przyszłości do przygotowania publikacji na temat potraw związanych z regionem dwóch dolin: Wieprza i Giełczwi. Uczestnikami konkursu mogą być osoby indywidualne, sołectwa, kluby, stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Trawniki oraz gmin ościennych.

Do konkursu można zgłosić zdjęcie własnoręcznie wykonanego chleba wraz z opisem jego wykonania tradycyjnymi metodami, wywodzącymi się z kultywowanych w regionie zwyczajów. Fotografie chleba będzie oceniała publiczność internetowa poprzez publikację tzw. polubień pod zamieszczonymi fotografiami. Prace można przesyłać do 10 lipca.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu można uzyskać w Gminnym Ośrodku Kultury w Trawnikach, pod numerem tel.: 81 5856038 oraz na stronie internetowej GOK. Finał konkursu odbędzie się 25.07.2021r.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button