KULTURA I ROZRYWKA

Trawniki: Tu będzie można się zrelaksować i aktywnie wypocząć

Już w tym tygodniu ruszają prace związane ze stworzeniem w Trawnikach punktu rekreacji dla mieszkańców. Zostanie on usytuowany bezpośrednio za Gminnym Ośrodkiem Kultury w Trawnikach. Środki na zadanie zostały pozyskane w całości ze środków zewnętrznych dzięki współpracy Gminy z Lokalną Grupą Działania „Dolina Giełczwi”.

Koszt projektu to kwota 106 473,93 zł, a co najważniejsze pochodzi ona całkowicie ze środków zewnętrznych. Prace dopiero ruszają, jednak jak podkreśla wójt Gminy Trawniki Damian Daniel Baj:

„Już teraz wstępnie składam gorące podziękowania na ręce Pani Agnieszki Rudawskiej- Dyrektor LGD Dolina Giełczwi za skuteczne pozyskanie środków i owocną współpracę.”

A co znajdzie się w trawnickim punkcie rekreacyjnym? Przewidziana jest budowa alejek parkowych wraz z małą architekturą (ławki parkowe, kosze na śmieci, stojaki na rowery), ustawienie stołu zewnętrznego do ping ponga, piłkarzyków oraz do gry w szachy. Ponadto nawierzchnia alejek będzie umożliwiła gry podwórkowe na przykład typu gra w klasy. Jednak nie tylko. W planach Gminy jest rozbudowa punktu o kolejne elementy:

„W latach następnych będziemy dodawać niezbędne elementy i nasadzenia tak by w pełni zrealizować założenia tego miejsca. Chcemy, by zostało ono dobrze wykorzystane i służyło Mieszkańcom wraz z niedługo odmienionym budynkiem GOK, przy którym trwają prace termomodernizacyjne oraz remontowana jest część pomieszczeń wewnątrz budynku. W punkcie rekreacji pojawi się w przyszłości również bardzo fajny obiekt, gdzie będzie można połączyć się z przeszłością i dotknąć „żywej kultury”, ale nie uprzedzajmy faktów.”– dodaje wójt D. Baj.

źródło: trawniki-online.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button