AKTUALNOŚCI

Mieszkanka Świdnika chciała łatwo zarobić. Straciła 77000 złotych

Policja przestrzega przed osobami podszywającymi się pod pośredników z bankowych biur maklerskich proponujących inwestowanie pieniędzy na międzynarodowych rynkach wymiany walut. Jedna z mieszkanek Świdnika straciła w ten sposób ponad 77000 złotych wierząc, że może w łatwy sposób zarobić pieniądze.

Inwestycje w kryptowaluty, a także na rynkach międzynarodowych wymiany walut co do zasady są legalne, ale oszuści wykorzystując fałszywe serwisy internetowe, podszywają się pod pośredników i oferują ułatwienia w inwestowaniu pieniędzy.

Podobny schemat działania został użyty w stosunku do mieszkanki Świdnika. Na początku września kobieta otrzymywała telefon od osoby podającej się za pracownika biura maklerskiego banku i namawiała ją do założenia konta inwestycyjnego. Początkowo kobieta odmawiała, ale konsultant dzwonił do niej wielokrotnie i przedstawiał jej fachową wiedzę w temacie i tłumaczył bardzo przekonywująco na czym polegają inwestycje zapewniając przy tym, że ryzyko jest minimalne, a możliwość zarobku bardzo duża. Kobieta w końcu dała się przekonać i przelewała środki pieniężne na konto inwestycyjne. Zainstalowała również na swoim komputerze i telefonie polecone aplikacje.

Dopiero w momencie, gdy makler polecił o wpłacenie dużej kwoty we wpłatomacie jako zabezpieczenie środków na koncie – kobieta zorientowała się, że ma do czynienia z oszustwem. Okazało się, że odzyskanie zainwestowanych pieniędzy jest również niemożliwe.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button