AKTUALNOŚCI

Policyjne „Mikołajki” w Świdniku

Wczoraj na ulicach Świdnika można było spotkać niecodzienny patrol Policji. Funkcjonariuszom Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy towarzyszył pluszowy miś. Jak bezpiecznie należy korzystać z przejść dla pieszych i czy elementy odblaskowe są potrzebne – to niektóre tylko z zagadnień jakie wczoraj przypominali policjanci w trakcie rozmowy z mieszkańcami Świdnika.

fot. Policja

Dla świdnickich policjantów każda okazja jest dobra by przypominać o bezpieczeństwie. Dlatego wczoraj policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, w związku z „Mikołajkami”, wspólnie z pluszowym misiem spotykali się z najmłodszymi mieszkańcami Świdnika oraz ich opiekunami. Funkcjonariusze w rejonach przejść dla pieszych sprawdzali czy świdniczanie m.in. stosują się do przepisów dotyczących zakazu korzystania z telefonów komórkowych na przejściach, ale także czy to kierowcy nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa wobec pieszych.

Prowadzone działanie miało głównie za zadanie przypomnieć niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, by nie lekceważyli własnego bezpieczeństwa. Szczególnie w okresie zimowym to piesi, w przeciwieństwie do kierujących pojazdami, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony zewnętrznej. Najwłaściwszym jest kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Policja wciąż przypomina – pamiętajmy o noszeniu elementów odblaskowych, dzięki którym widoczni na drodze jesteśmy ze znacznej odległości. Nawet najmniejszy element odblaskowy może uratować nasze życie.

Pluszowe misie oraz elementy odblaskowe zakupione zostały przez Urząd Miasta Świdnik.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button