AKTUALNOŚCI

Świdnik: Kliknął w link – z konta zniknęło blisko 28 tysięcy złotych!

Kolejne oszustwo podczas sprzedaży przedmiotu w sieci odnotowali świdniccy policjanci. Tym razem ofiarą przestępców padł mieszkaniec Świdnika, który chciał poprzez portal ogłoszeniowy sprzedać przedmiot. Od potencjalnego kupca otrzymał link odsyłający na fałszywą stronę logowania do bankowości elektronicznej. Z jego konta zniknęło prawie 28 000 złotych.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosił się 52-letni mieszkaniec Świdnika, który złożył zawiadomienie o przestępstwie. Mężczyzna oświadczył, że na portalu internetowym wystawił na sprzedaż odkurzacz. Poprzez komunikator skontaktował się z nim potencjalny kupiec i poprosił o zakup z możliwością wysyłki. Następnie otrzymał od tej osoby link, który odesłał go na fałszywą stronę logowania do bankowości elektronicznej. Dzięki danym uzyskanych w wypełnionego przez 52-latka formularza przestępcy uzyskali dostęp do konta, skąd wypłacili prawie 28 000 złotych oraz zaciągnęli kredyt na 30 000 złotych. Mężczyźnie w porę udało się zablokować wypłatę kwoty z kredytu oraz części pozostałych środków pieniężnych z rachunku.

Po raz kolejny poicjanci apelują o rozsądek i ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line. Linki wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Nie powinniśmy otwierać podejrzanych linków i logować się przez nie do swojego banku. Zachowanie czujności może skutecznie ochronić nas przed stratą pieniędzy.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button