AKTUALNOŚCI

„Bezpieczeństwo na DK-17″ – działania policjantów ruchu drogowego

„Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 17” to nazwa dzisiejszej akcji, którą prowadzą policjanci z drogówki. Na terenie powiatów, przez które przebiega droga mundurowi kontrolują prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów czy też sposób przewożenia pasażerów. W akcji wykorzystywany jest także policyjny dron.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci z drogówki prowadzą działania prewencyjno – kontrolne na drodze krajowej numer 17. Akcja obejmuje powiaty: świdnicki, krasnostawski, zamojski i tomaszowski na odcinku Piaski – Hrebenne.

Działania ukierunkowane są na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, zminimalizowanie ich skutków, w szczególności na odcinkach, na których odnotowuje się ich najwyższy poziom. Na wskazanym odcinku w okresie od 1 stycznia do 10 maja 2022 roku doszło do 10 wypadków drogowych w wyniku których śmierć poniosły 3 osoby, a 14 doznało obrażeń. Odnotowano również 116 kolizji. W analogicznym okresie ubiegłego roku odnotowano również 10 wypadków w których 2 osoby poniosły śmierć, a 12 doznało obrażeń ciała. Ponadto odnotowano 97 kolizji drogowych.

Od samego rana policjanci wyposażeni w mierniki prędkości oraz videorejestratory będą zwracać uwagę na przypadki łamania przepisów przez kierujących pojazdami. Podczas działań policjanci będą wykorzystywać także drony.

Mundurowi sprawdzą prędkość z jaką poruszają się kierujący, stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów, czy też sposób przewożenia pasażerów. Funkcjonariusze będą podejmować interwencje dotyczące popełnianych wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym, jak na przykład, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielanie pierwszeństwa, będą reagować także na wykroczenia popełniane przez pieszych.

Policjanci sprawdzą bezpieczeństwo przewożonych pasażerów oraz skontrolują, czy liczba znajdujących się osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Akcja potrwa do godziny 22.00.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button