AKTUALNOŚCI

Samorządy z dofinansowaniem. Na co je przeznaczą?

W poniedziałek 30 maja ogłoszono wyniki drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie rozdysponowano pomiędzy jednostki samorządu terytorialnego 30 mld zł. Dofinansowania otrzymały wszystkie samorządy z powiatu świdnickiego.

Pięć tysięcy inwestycji, z czego ponad połowa w małych ośrodkach. Trzy i pół tysiąca kilometrów dróg, pięć tysięcy kilometrów chodników, inwestycje w 700 szkołach i 20 budynkach infrastruktury OSP – zostanie zrealizowane przez samorządy w ramach drugiego naboru do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, którego wyniki ogłoszono w poniedziałek– czytamy w informacji wystosowanej przez Serwis Samorządowy PAP. Dofinansowanie przypadło również 5 naszym gminom oraz powiatowi świdnickiemu.

Największe dofinansowanie z tej puli otrzymała Gmina Piaski. Jest to kwota 15 382 651 zł. Pieniądze w części, a dokładnie w kwocie 5 000 000 zł, zostaną przeznaczone na budowę wielofunkcyjnego budynku oświatowego w Bystrzejowicach Pierwszych ( 200 miejsc dla przedszkolaków i żłobek) – I etap (stan surowy plus instalacje) – oraz w kwocie 10 382 651 zł na przebudowę ul. Armii Krajowej z pełną infrastrukturą czyli tzw.”małą obwodnicę Piask”.

„Dotrzymujemy słowa – pracujemy dalej a już niedługo kolejna miła niespodzianka ale o tym za kilka tygodni.”– komentuje otrzymane dofinansowanie burmistrz Piask Michał Cholewa.

Z kolei Gmina Świdnik oraz Powiat Świdnicki otrzymały po 15 000 000 zł każdy. Pierwszy samorząd środki ma zamiar przeznaczyć na przebudowę budynku siedziby PSONI Koło w Świdniku, budowę ulicy Wiejskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz na modernizację kanalizacji deszczowej w ul. Wyspiańskiego. Ten drugi za przyznaną dotację zamierza dokończyć ul. Dworcową w Świdniku oraz wyremontować odcinki: Krępiec – Minkowice i Minkowice – Krępiec oraz Kawęczyn – Kozice – Policzyzna.

14 250 000 zł to kwota jaką otrzymała Gmina Rybczewice. Przeznaczona zostanie na budowę i przebudowę około 8 km dróg gminnych. Gmina Mełgiew w ramach programu wykorzysta 8 550 000 zł na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Jackowie poprzez utworzenie nowego skrzydła sportowo-dydaktycznego oraz na budowę oświetlenia drogowego na terenie gminy.

Gmina Trawniki dofinansowanie w kwocie 4 999 999 zł ma zamiar przeznaczyć na modernizację infrastruktury drogowej obejmująca część dróg gminnych i wewnętrznych.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button