KULTURA I ROZRYWKA

VII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Młodzieżowych „Kalejdoskop 2022”!

Tegoroczna edycja wydarzenia dla młodzieżowych i amatorskich grup teatralnych odbywać się będzie w kompleksie pałacowym Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Organizatorami imprezy są OPT „Gardzienice” i Fundacja „Architekci kultury”.

Od 17 do 19 czerwca ponad 60 młodych aktorek i aktorów będzie prezentować efekty swojej wielomiesięcznej pracy twórczej.

W programie znajdą się również: warsztaty prowadzone przez jurorów i aktorów OPT Gardzienice oraz dyskusje na temat prezentowanych spektakli. Będzie to przestrzeń dzielenia się umiejętnościami i pasjami.

Z kim widzimy się na tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych Kalejdoskop? Zerknijcie na listę poniżej:

-Teatr Plaster – Lidka Wiśniewska ze spektaklem „Czy podoba Ci się tutaj”
-Teatr Kaprys ze spektaklem „Sprawozdanie z … Raju”
-DS HROMOZVOD ze spektaklem „Narodeniny”
-Teatr THE MASK ze spektaklem „Akademia Pani Beksy”
-DDS ATD ze spektaklem „Obuvnik”
-Teatr Młodzieżowy INWENCJA ze spektaklem „Zabawa w Teatr”
-Teatr Kaprys ze spektaklem „Priam i jego Tyzbe”
-DDS ATD ze spektaklem „Cajka”

Uczestnicy wezmą udział w warsztatach poświęconych improwizacji, partnerowaniu i wzajemności na scenie oraz doskonaleniu ruchu i świadomości ciała.

Jurorami tegorocznej edycji będą:
Przemek Buksiński – twórca, aktor Teatru “Poławiacze Pereł”, recytator oraz trener improwizacji,
Marek Kościółek – twórca Teatru “Krzyk”, współtwórca Zachodniopomorskiej OFFensywy Teatralnej oraz Joanna Holcgreber – aktorka OPT “Gardzienice”, animatorka kultury.

Festiwal ma charakter konkursowy, lecz jego głównym celem jest integracja młodzieży oraz wymiana doświadczeń teatralnych. Uczestnicy wezmą udział w jam-sassion, rozgrzewkach porannych, oraz omówieniach. Ponadto uczestnicy festiwalu wezmą udział w pokazach specjalnych:

-Spektakl „Polaniarze” to rozprawa nad zagadnieniem polaniarstwa w Beskidach, obecności tam grupy społecznej zajmującej się swoistą i ciężką formą agrokultury górskiej. Polaniarskie życie to dla twórców spektaklu pretekst do opowieści o Polsce XX wieku, o roli mężczyzny, o prawdziwej pracy i beznadziejności ludzkich usiłowań, o trudnej historii, która staje się życiowym fatum. Ale przede wszystkim jest to opowieść o miłości, czasami chropawej i brudnej, ale na pewno prawdziwej.

-Spektakl “Kantor tu jest” to niekończące sie nawiązanie do Tadeusza kantora. Podczas tygodniowego warsztatu grupa niezależnych artystów, przybywając do Wielopola Skrzyńskiego latem 2021r., próbowała doświadczyć i zobaczyć teatr Tadeusza Kantora z perspektywy jego słynnych obiektów. Eksperyment się powiódł. Duchy zostały wywołane.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/Festiwal-Teatrów-Młodzieżowych-Kalejdoskop

Źródło/fot.: MFT Kalejdoskop 2022

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button