AKTUALNOŚCI

Rozstrzygnięcie konkursu „Jestem bezpieczny – widzę, reaguję”

Rozgrywki planszowe wyłoniły wczoraj zwycięską drużynę szkolną w konkursie profilaktycznym „Jestem bezpieczny – widzę, reaguję”. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Trawnikach.

Konkurs skierowany był do szkół podstawowych z powiatu świdnickiego. Pierwszy etap polegał na przesłaniu pracy plastycznej w formie plakatu profilaktycznego promującego bezpieczne zachowania na drodze, w sieci lub w relacjach międzyludzkich. Komisja wyłoniła trzy zwycięskie plakaty, które dały przepustkę do kolejnego etapu, jakim było rozegranie gry planszowej.

Podczas zabawy na planszy czteroosobowe drużyny pokonywały drogę pełną zadań i musiały wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Najlepszą drużyną okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej w Trawnikach. Kolejne miejsca na podium zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 5 w Świdniku i ze Szkoły Podstawowej w Rybczewicach. Nagrody wręczał Komendant Powiatowy Policji w Świdniku podinsp. Zbigniew Oleszczuk oraz Starosta Świdnicki Łukasz Reszka. Gratulujemy!

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button