KULTURA I ROZRYWKA

FESTIWAL “KALEJDOSKOP” 2023

Nadchodzi ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Kalejdoskop”. Uczestnicy spotkają się w kompleksie pałacowym Ośrodka Praktyk Teatralnych “Gardzienice”. Od 9 do 11 czerwca ponad 120 młodych aktorek i aktorów będzie prezentować efekty swojej wielomiesięcznej pracy. Festiwal będzie szansą dla ponad setki młodych aktorów z Polski, Słowacki i Ukrainy na przedstawienie efektów swojej wielomiesięcznej pracy twórczej.

Uczestnicy wezmą udział w warsztatach poświęconych improwizacji, partnerowaniu i wzajemności na scenie oraz doskonaleniu ruchu i świadomości ciała. Jurorami tegorocznej edycji będą:

-Przemek Buksiński – twórca, aktor Teatru “Poławiacze Pereł”, recytator oraz trener improwizacji, wykładowca UMCS w Lublinie

-Marek Kościółek – twórca Teatru “Krzyk”, współtwórca Zachodniopomorskiej OFFensywy Teatralnej

-Joanna Holcgreber – aktorka OPT “Gardzienice”, animatorka kultury

Festiwal ma charakter konkursowy, lecz jego głównym celem jest integracja młodzieży oraz wymiana doświadczeń teatralnych. Uczestnicy wezmą udział w jam-session, rozgrzewkach porannych oraz omówieniach.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji Kalejdoskopu będą dzieci i młodzież z Ukrainy. Tworzą oni grupę teatralną „Creative kids”. W czasie Festiwalu zaprezentują swoje przedstawienie „Opowieści z Narnii”, które dopracowywać będą w Gardzienicach, w tygodniu poprzedzającym Festiwal „Kalejdoskop”. Opiekunką zespołu jest Vladyslawa Gavryluk, aktorka i pedagog z Kijowa.

Dodatkowo, podczas festiwalu uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć spektakle:
„Miłość i pogarda, wojna i pokój. Rzecz o Świętosławie- córce Mieszka oraz Olafie- synu Tryggve i o wieku X, kiedy rodził się nowy świat”, Teatru Gardzienice
„Hrabalu Ty mój”, Teatru Wojtka Kowalskiego z Częstochowy

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Architekci Kultury, której twórcy już od ponad 20 lat dbają o młode pokolenie artystów organizując: teatry uliczne, festiwale teatralne i różnego rodzaju przeglądy. Fundacja stara się budować ofertę kulturalną dla mieszkańców naszego regionu. Festiwal odbywa się w kompleksie Pałacowym OPT „Gardzienice”, który od ponad czterdziestu lat zajmuje się edukacją teatralną. Jego unikalna atmosfera, świetne wyposażenie oraz ogrody tworzą atmosferę festiwalu.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć w filmach dostępnych na naszym Fanpage na Facebooku
www.facebook.com/Festiwal-Teatrów-Młodzieżowych-Kalejdoskop

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button